جمعه ١٥ مهر ١٤٠١ - 

1 2
 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 10739
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 3.01
صفحه اصلي > کتابخانه دکتر فرزانه نقیبی > پایان نامه ها > رفرنس نویسی به سبک ونکوور  

راهنمای مرجع نویسی به سبک ونکوور

 

  • در مرجع نویسی به سبک ونکوور (Vancouver Style) مراجع مورد استفاده در متن مقاله به وسیله یک عدد درون پرانتز مشخص می شوند. از این رویه هم برای مراجع درون متن و هم برای مراجعی که در جداول یا تصاویر مورد اشاره قرار می گیرند، استفاده می شود.
  •  در سبک ونکوور مراجع به همان ترتیبی که در متن ظاهر می شوند شماره گذاری می شوند. در این سبک حتی اگر نام نویسنده (نویسندگان) مقاله در متن مورد اشاره قرار گیرد، شماره مذکور باید ذکر شود مثلاً: «در مطالعه دیگری در کرمان، عمادی (3) تاثیر آموزش به روش تشکیل تیم های دانشجویی را با روش سنتی سخنرانی مورد مقایسه قرار داد.»
  •  شماره اولیه ای که برای یک مرجع در متن در نظر گرفته می شود، در ادامه متن هر جای دیگر که به همان مرجع اشاره شود، صرف نظر از اینکه موقعیت جدید اشاره به مرجع در کجای متن باشد، مجدداً مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال سومین مرجعی که در متن مورد اشاره قرار می گیرد، با شماره (3) مشخص خواهد شد، از آنجای متن به بعد تا انتهای مقاله یا گزارش، هر جای دیگر هم که لازم شود به همان مرجع اشاره شود، باز شماره (3) در متن درج می شود.
  •  وقتی در یک مکان واحد در متن، لازم می شود بیش از یک مرجع مورد اشاره قرار گیرد، چنانچه شماره مراجع پشت سر هم باشند، در داخل پرانتز بین مرجع اول و آخر یک خط تیره قرار داده می شود و چنانچه شماره مراجع بطور مرتب و پشت سر هم نباشند، مراجع بوسیله یک کاما «،» از هم مجزا خواهند شد. بطور مثال برای اشاره به مراجع شماره 2، 3، 4، 5، 7 و 10 در یک مکان باید بنویسیم: (2-5 ، 7، 10)

·         توضیحات کاملتر در مورد سبک مرجع نویسی ونکوور را می توانید در آدرس زیر ملاحظه فرمایید.

 

https://www.imperial.ac.uk/media/imperial-college/administration-and-support-services/library/public/vancouver.pdf

      

  •     در نرم افزارهای مدیریت مراجع ( EndNote, Mendeley, …) کافی است در منوی برنامه (یا از نوار ابزار) در قسمت سبک (style) گزینه Vancouver را انتخاب نمایید تا برنامه خودش هنگام تنظیم متن در نرم‌افزار MS-Word کلیه مطالب و جزئیات مرتبط با این سبک را رعایت نماید.
امتیازدهی
کتابخانه دانشکده داروسازی شهید بهشتی
آدرس : تهران - خیابان ولیعصر - نرسیده به تقاطع نیایش - دانشکده داروسازی
تلفن : 88209625-021

پست الکترونیک : pharmlib@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.