دوشنبه ١١ مهر ١٤٠١ - 
1 2
 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 8828
 بازدید امروز : 68
 کل بازدید : 8445306
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 3.31
 

كميته پژوهشی دانشجويان

 کمیته پژوهشی دانشجویان یک تشکل کاملا دانشجویی است که زیر نظر کمیته پژوهشی دانشجویی دانشگاه فعالیت می‌نماید.

هدف از راه‌اندازی این مرکز فراهم نمودن یک بستر مناسب پژوهشی برای دانشجویان می‌باشد تا بتوانند با استفاده از کارهای گروهی سازمان‌یافته و با کمک دانشجویان مجرب سال‌های بالاتر، به اهداف علمی خود نزدیک شوند. هرچند که این بخش مستقل از دیگر قسمت‌های دانشکده عمل می‌کند، ولی معاونت پژوهشی و آموزشی دانشکده برای افزایش توان علمی دانشجویان مستعد و علاقه‌مندی که در این کمیته مشغول به فعالیت داوطلبانه هستند، همکاری‌های لازم را معمول می‌دارند.

از آنجایی که این گونه فعالیت‌ها کاملا خودجوش و از روی علاقه می‌باشد،  انتظار می‌رود که دانشجویان در بدو ورود به دانشکده با عضویت در آن، در راستای نیل به اهداف پژوهشی–آموزشی خود قدم بردارند و از این مسیر بر تجربیات علمی خود افزوده و تجارب خود برای ارائه به مراکز علمی را پربار نمایند.

فعالیت‌های حال حاضر کمیته پژوهشی شامل موارد زیر می‌باشد:

 نشریه پیشاران:

صاحب امتیاز این ماهنامه علمی- فرهنگی، دانشکده داروسازی شهید بهشتی می‌باشد که تمام بخش‌های علمی و اجرایی آن به عهده کمیته پژوهشی دانشجویان می‌باشد. این نشریه در هفته اول هر ماه منتشر می‌شود و در اختیار دانشجویان و مسئولان دانشکده قرار می‌گیرد. هدف از این نشریه ارتقا سطح علمی خوانندگان و آشنا نمودن آنها با اخبار و تحولات روز علم پزشکی و بالا بردن توانایی علمی و اجرایی اعضای آن، طی یک کارگروهی هدفمند می‌باشد. این نشریه دارای بخش‌های علمی، ترجمه، فرهنگی، امور رایانه، بخش اجرا و روابط عمومی می‌باشد.

 ترجمه:

کمیته پژوهشی در امر ترجمه کتب با راهنمایی اساتید توانمند دانشکده فعال می‌باشد. هدف از این فعالیت جبران برخی از کمبودهای جامعه علمی در رابطه با برگردان‌های مناسب از کتاب‌های معتبر می‌باشد. اکنون 3 کتاب توسط دانشجویان کمیته پژوهشی دانشجویان در حال ترجمه است.

 کارگاه‌ها:

برخی از توانایی‌های مورد نیاز برای یک پژوهشگر یا یک دانش‌آموخته داروسازی در طی کلاس‌ها و واحدهای ارائه شده در طول دوره، آموخته نمی‌شود. از این رو کمیته پژوهشی با یاری گرفتن از اساتید، دانشجویان ممتاز و دانشجویان دوره‌های تخصص، کارگاه‌هایی را برای دانشجویان علاقه‌مند برگزار می‌نماید.

 شرکت و برگزاری همایش‌ها:

برنامه‌ریزی و هماهنگی برای حضور فعال دانشجویان دانشکده در همایش‌ها و سمینارهای علمی کشور از جمله وظایف کمیته پژوهشی می‌باشد. در این رابطه به ویژه مشارکت فعال کمیته پژوهشی در سمینارهای سراسری دانشجویان داروسازی کشور‌ و همچنين كنگره‌هاي دانشجويان علوم پزشكي كشور قابل توجه می‌باشد.

دسترسی ها
دانشکده داروسازی شهید بهشتی
آدرس : تهران - خیابان ولیعصر - پلاک 2660 - دانشکده داروسازی شهید بهشتی
تلفن : 120-88200118-021
پست الکترونیک : pharmacy@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.