سه شنبه ٢٩ مرداد ١٣٩٨ - 
1 2
 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 12845
 بازدید امروز : 292
 کل بازدید : 5640725
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.94
صفحه اصلي > معاونت ها > معاونت آموزشی > گروههای آموزشی > گروه سم شناسی و داروشناسی 
 
 

گروه سم شناسی و داروشناسی

 اعضای گروه: 1. دکتر جلال پور احمد جكتاجی، 2. دکتر سید فرشاد حسینی شیرازی، 3. دکتر حمیدرضا راسخ، 4. دکتر مهرداد فيضی، 5. دکتر حسين وطن پور 6. دکتر نیما نادری 7. دکتر حسن یزدان پناه

سابقه آموزشی:

اين گروه در حال حاضر دارای 7  عضو هيأت علمی می باشد كه علاوه بر پذيرش دانشجويان دوره عمومی با چندین دوره پذيرش دانشجوي Ph.D. از سال 75 تاکنون از اولین گروههای دانشکده در زمینه تربیت نیروی متخصص بوده است. این گروه تاكنون 26  نفر از دانشجويان دوره  Ph.D.  خود را فارغ‌التحصيل نموده که در اقصی نقاط کشور از مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی گرفته تا سازمان های پزشکی قانونی و آزمایشگاههای رفرانس سم شناسی مشغول به فعالیت میباشند. در حال حاضر نیز 22  نفر دانشجوی Ph.D. در حال تحصيل و انجام پروژه‌های تحقیقاتی خود در آزمایشگاههای گروه، بطور مستقل و یا با همکاری سایر گروههای آموزشی در داخل دانشکده و مراکز تحقیقاتی در داخل و يا خارج از دانشگاه هستند.

 امکانات و فضاهای آموزشی و تحقیقاتی:

گروه در فضای جديد دانشكده داروسازی از یک آزمایشگاه آموزشی با ظرفیت 60 دانشجو و 400 متر فضای آزمایشگاهی مجهز و تخصصی برای انجام پروژه های آنالیز و شناسائی سموم در محیط و مواد غذائی، بررسی مکانسیم اثر سموم در سطح بافتی و سلولی، شناسائی ملکول موثر در درمان سرطان با استفاده از کشت سلولی، بررسی اثرسمیت حاد و مزمن فرآورده های گیاهی و داروها، تحقیقات در زمینه استفاده از سموم جانوری در درمان بیماریها و جداسازی، شناسائی و تعیین ساختمان اجزاء فعال بیولوژیک آنها، بررسی سمیت داروها بر سیستم اعصاب مرکزی و رفتاری و همچنین مطالعه توکسیکوکینتیک و فارماکوکینتیک داروها برخوردار میباشد .

آزمایشگاههای این گروه در حال حاضر با انواع تجهيزات آزمايشگاهی شامل:  فیزیوگراف با ترانس دیوسر های مختلف متعلقه، بیوراکتور،  HPLC   ، الايزا،  PCR، GC، انكوباتورC  °37  CO2دار، pHمتر، ميكروسكوپ اينورت، سانتريفوژ يخچال‌دار، آب مقطرگيري ساده و ديونيزه، ترازوي با دقت 01/0  تا 0001/0 ، شيكر لوله، شيكر مغناطيسي، تست حافظه، متابوليك كيج، استپ‌دان، استپ‌ترو، Hole bord، الكتروشوك MES، الكتروشوك حيوانات، اسپكتوفلوريمتر، اسپكت UV، تيل‌فيليك، تست اضطراب، استرئوتاكسی و . . . در زمینه های تحقیقاتی زیر به انجام پایان نامه های دانشجوئی، پروژه های تحقیقاتی و طرح های ملی می‌پردازد. 

حوزه های تحقیقاتی:

  • مطالعه تأثير سميت عوامل شيميايی بر روی سلول‌های زنده درسطح  سلولی و مولكولی
  • بررسي و مطالعه اثرات عوامل شيميايی بر سرطان‌زايی
  • بررسی اثرات سموم و داروها بر روی جنین و تراتوژنیسیته آنها.
  • بررسي و مطالعه سميت داروها بر سيستم اعصاب مركزی و آزمايشات رفتاری
  • توكسيكوكينتيك و فارماكوكينتيك سموم و داروها
  • آناليز، بررسی و مطالعه سم‌شناسی باقي مانده سموم در مواد غذايی و محيط
  • شناسايی و مطالعه اثرات سموم جانوری و اجزاء آنها بر سیستم خون و عصبی- عضلانی
  • بررسی اثرات داروها و سموم بر عضلات صاف
دانشکده داروسازی شهید بهشتی
آدرس : تهران - خیابان ولیعصر - نرسیده به تقاطع نیایش - دانشکده داروسازی
تلفن : 120-88200118-021
پست الکترونیک : pr_pharmacy@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.