جمعه ٢٨ تير ١٣٩٨ - 
1 2
 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 8507
 بازدید امروز : 471
 کل بازدید : 5544350
 بازدیدکنندگان آنلاين : 13
 زمان بازدید : 0.79
صفحه اصلي > معاونت پشتیبانی 
 
 

حوزه معاونت پشتیبانی

معاون پشتیبانی دانشکده: آقای دکتر محمد عرفان

 معاونت پشتیبانی دانشكده داروسازی یكی از معاونت های اصلی دانشكده می‌باشد. این معاونت به علت مسئولیت‌های خاص خویش، تعاملات كمی با دانشجویان دارد و اصولا حیطه اصلی كار آن مربوط به تصویب و تخصیص دادن بودجه به بخش‌های مختلف دانشكده  و همچنین نظارت بر عملکرد امور اداری و مالی می‌‌باشد. در حال حاضر مسئولیت مرکز فن آوری اطلاعات و ارتباطات دانشکده نیز بعهده معاونت پشتیبانی می باشد. 
 
نحوه دریافت بودجه
مانند بیشتر سازمان‌های دولتی، از طریق سازمان برنامه و بودجه كشور بودجه خاصی به وزارت بهداشت و درمان تعلق ‌می‌‌گیرد و به تناسب در دانشگاه‌ها وسپس در دانشكده‌های مختلف با توجه به برنامه های هر واحد و میزان عملکرد سالانه توزیع می‌گردد. البته كارشناسانی در وزارت‌خانه بر نحوه تعیین و پرداخت بودجه نظارت می‌‌‌‌كنند و تا جایی که امکان داشته باشد در زمینه‌های مختلف آمارگیری كرده و پیشنهاداتی برای بهتر شدن این سیستم ارائه می‌دهند. باید اضافه كرد كه این سیستم مشكلاتی دارد كه به همین دلیل طرحی در حال آماده‌سازی است كه بتوان بر اساس برنامه‌ریزی‌ها و توانایی علمی- پژوهشی دانشگاه‌ها و دانشكده‌های مختلف و یا ظرفیت دانشگاه‌ها فرایند دریافت بودجه را نظام‌مند نمود.
 
هزینه‌های دانشكده
بخشی از بودجه ی دانشکده مربوط به پرداخت حقوق و مزایای اعضاء هیئت علمی و کارکنان آن می شود که شامل پرداخت  :
 
1) 39  نفر اعضای هیات علمی دانشكده
2) 111  نفر كارمند
این بخش از بودجه ثابت و غیر قابل تغییر می‌باشد، زیرا بر اساس جدول حقوقی تعیین شده توسط وزارت‌خانه و براساس معیارهای مشخصی به پرسنل و اساتید تعلق می‌گیرد. باقی مانده بودجه نیز صرف هزینه‌های معمول دانشكده مانند تامین مواد و ملزومات آزمایشگاهی و همچنین ابزار آموزشی و اداری می‌شود، كه در این مورد می‌توان بخشی از بودجه را در زمینه‌های دیگری هزینه نمود.
همچنین اعتباراتی نیز جهت اجرای برخی برنامه‌ها و پروژه‌های خاص با پیگیری مسئولین دانشکده پس از طی مراحل قانونی جذب دانشکده می‌گردد.
بودجه پژوهشی به صورت مجزا سهمی از بودجه كل را به خود اختصاص می‌دهد معاونت پژوهشی میزان تخصیص آن‌را به طرح‌های پژوهشی تعیین می‌كند و معاونت پشتیبانی بر طبق آن نسبت به اختصاص بودجه اقدام می‌کند.
امتیازدهی
دانشکده داروسازی شهید بهشتی
آدرس : تهران - خیابان ولیعصر - نرسیده به تقاطع نیایش - دانشکده داروسازی
تلفن : 120-88200118-021
پست الکترونیک : pr_pharmacy@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.